«

»

Lis 26 2017

Moje oczy oglądały

Moje oczy oglądały wielkie wydarzenie w historii polskiego sportu oraz skoków narciarskich w naszym kraju. Po raz pierwszy Polska zainaugurowała sezon startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjechali do Wisły-Malinka /teren naszej parafii/. Rywalizacja inaugurująca sezon podzielona została na trzy dni. W piątek, 17 listopada kwalifikacje. W sobotę, 18 listopada konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę, 19 listopada skoczkowie walczyli w zawodach indywidualnych.

Niestety, zima do Polski nie dotarła na czas skoków, dlatego wiele dni trwała walka z czasem, aby wygenerować sztuczny śnieg i pokryć nim skocznię. Udało się, ale nie wszyscy potrafią się odnaleźć w takich warunkach.

Zawody zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent RP., Andrzej Duda.

Biało-czerwoni kibice jak zwykle nie zawiedli i szczelnie wypełnili trybuny obiektu w Malince. Głośny i gorący doping towarzyszył skoczkom od serii próbnej przez dwie serie konkursowe. – Przeniesienie inauguracji sezonu do Polski to był świetny pomysł. Czy latem, czy zimą zawsze w Wiśle jest mnóstwo kibiców, którzy tworzą fantastyczną atmosferę. /zobacz zdjęcia / (o.L)

01 1 2 3.1 3.2 3.3 3 3a 4a 4b 4c 4d 5 6 7 7a 7b 7c 8d 8da

Podziel się!

1 komentarz

  1. Krzysztof

    pozdrawiamy parafię wiślańską, na terenie której jest ta skoczna. o.KZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>