«

»

Lut 10 2018

Pogrzeb o. Bogdana Kołakowskiego CP

W sobotę 6 lutego 2018 w kościele pasjonistów w Przasnyszu odbyły się uroczystości pogrzebowe o. Bogdana Kołakowskiego CP, prowincjała pasjonistów w latach 1972-1978, pierwszego proboszcza zakonnej parafii w Przasnyszu od jej utworzenia w 1982 roku (pełnił tę funkcję od 1982 do 1987 i następnie od 2002 do 2006), a także przełożonego i proboszcza w Rawie Mazowieckiej.

O. Bogdan zmarł w sobotę 3 lutego w 85 roku życia i 59 roku kapłaństwa.

Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył biskup Roman Marcinkowski – emerytowany biskup pomocniczy diecezji płockiej, koncelebrowali biskup Antoni Pacyfik Dydycz OFMCap. – emerytowany biskup diecezji drohiczyńskiej, oraz liczni kapłani – pasjoniści ze wszystkich klasztorów polskiej prowincji i księża diecezjalni (głównie diecezji płockiej i łomżyńskiej,a  także pojedynczy duchowni z diecezji łowickiej, drohiczyńskiej i odesko-symferopolskiej).

W uroczystościach licznie uczestniczyli wierni z Przasnysza i okolic, obecni byli również krewni o. Bogdana oraz delegacja parafii z Rawy Mazowieckiej.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z pogrzebu z „Gościa Płockiego” wraz z galerią zdjęć oraz galerią zdjęć na stronie przasnyskiego klasztoru

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>