«

»

Wrz 25 2017

Śluby zakonne, obłóczyny i początek nowicjatu

 

W dniach 9-14 września 2017 w klasztorze w Przasnyszu odbywały się rekolekcje zakonne, w których brali udział zarówno zakonnicy ze wspólnoty w Przasnyszu oraz z innych wspólnot, jak i klerycy, którzy przygotowywali się do odnowienia ślubów zakonnych i do rozpoczęcia nowicjatu. Rekolekcje prowadził o. Andrzej Jakimiak CP.
14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w kościele Pasjonistów w Przasnyszu podczas Eucharystii o godz. 8.30, klerycy Grzegorz Mossakowski CP i Arkadiusz Gałka CP odnowili śluby zakonne na okres roku na ręce prowincjała o. Waldemara Linke, który przewodniczył Mszy Świętej.

Tego samego dnia w kaplicy zakonnej klerycy Przemysław Kozioł, Tomasz Nałęcz, Mateusz Wasilewski i Maciej Duda zostali obłóczeni w habity i rozpoczęli nowicjat.

W uroczystościach uczestniczyli o. Waldemar Linke CP – przełożony polskiej prowincji pasjonistów, o. Wiesław Wiśniewski CP – konsultor prowincjalny i przełożony przasnyskiej wspólnoty o. Andrzej Jakimiak CP – konsultor prowincjalny i dyrektor klerykatu, o. Jan Koziatek CP – mistrz nowicjatu, o. Zbigniew Pisiałek CP – przełożony wspólnoty w Kieźlinach, o. Sebastian Walak CP ze wspólnoty w Warszawie na Białołęce oraz pozostali zakonnicy ze wspólnoty przasnyskiej i klerycy.

 

1 8 9 10 14 17 19 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Podziel się!

1 komentarz

  1. Krzysztof

    Życzę wszystkim nowicjuszom błogosławionego czasu nowicjatu, który jest szkołą świętości. o. Krzysztof CP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>