«

»

Sie 21 2017

XIX Mała Akademia Wakacyjna 2017

W lipcu, przy kościele ojców pasjonistów w Rawie Mazowieckiej została zorganizowana już po raz dziewiętnasty Mała Akademia Wakacyjna Dzieci. Spotkania prowadziło 17 pań nauczycielek.

Zajęcia obejmowały:

1)  formację – przede wszystkim modlitwa i dyskusja w grupach.

2) dydaktykę – zajęcia literackie i plastyczne.

3) rekreację – gry i zabawy, zajęcia taneczne i śpiew.

 

W tym roku, w spotkaniach uczestniczyło bardzo dużo, bo aż …

72 dzieci.  Z uwagi na rekordową frekwencję, zajęcia odbywały się najczęściej w czterech salach równocześnie. Tym razem, dzieci przez cały miesiąc poznawały piękno języka polskiego oraz uczyły się poprawnie i starannie mówić po polsku, poznając polską poezję, baśnie i przysłowia. A wszystko pod hasłem:

 

„Język polski pięknie brzmi,

mówić pięknie pomóż mi !”.

 

W trakcie spotkań dzieci miały ciastka i słodkie napoje.

 

Paniom nauczycielkom za prowadzenie zajęć oraz wszystkim dobroczyńcom za finansową pomoc, Mała Akademia składa serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również za wszelką życzliwość osobom, które pomocą i dobrym słowem wspierały to przedsięwzięcie. W ten sposób, przy kościele ojców pasjonistów w Rawie, można było po raz kolejny ( już 19-ty ! ) zorganizować wartościowy i atrakcyjny wypoczynek dla tak bardzo wielu dzieci. Niech ta współpraca rodziców, nauczycieli i naszego klasztoru uwielbia Boga oraz służy dobru dzieci i ich  rodzin.

 

imieniu Małej Akademii Wakacyjnej

Jerzy Chrzanowski CP

 

Akademia

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>