«

»

Wrz 25 2017

Zajęcia w Szkole Mądrości Krzyża rok II (2017/2018), sem. III

 

L.p. Temat Prowadzący Data
1. Przyczyny prześladowania chrześcijan ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło 06.10.2017
2. Kościół w Polsce wobec uchodźców (wiadomości ogólne) ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło 13.10.2017
3. Kwestia uchodźców: Syria, Irak, Liban ks. dr Mariusz Boguszewski 20.10.2017
4. Wojna w Syrii i Iraku ks. dr Mariusz Boguszewski 27.10.2017
5. Chrześcijanie w Arabii Saudyjskiej ks. dr Mariusz Boguszewski 03.11.2017
6. Kościół na Bliskim Wschodzie ks. dr Marcin Dąbrowski 10.11.2017
7. Elementy filozofii i teologii religii ks. dr Marcin Dąbrowski 17.11.2017
8. Chrześcijaństwo i islam ks. dr Marcin Dąbrowski 24.11.2017
9. Prześladowanie chrześcijan ze strony fundamentalizmu islamskiego ks. dr Marcin Dąbrowski 01.12.2017
10. Prześladowanie chrześcijan ze strony fundamentalizmu hinduistycznego ks. dr Marcin Dąbrowski 15.12.2017
11. Prześladowanie chrześcijan ze strony reżimów ateistycznych ks. dr Marcin Dąbrowski 29.12.2017
12. Geografia chrześcijaństwa, cz. 1. (Afryka) ks. dr Marcin Dąbrowski 05.01.2018
13. Geografia chrześcijaństwa, cz. 2. (Ameryka Południowa) ks. dr Marcin Dąbrowski 12.01.2018
14. Geografia chrześcijaństwa, cz. 3. (Azja i Oceania) ks. dr Marcin Dąbrowski 19.01.2018
15. Kościół w Europie ks. dr Marcin Dąbrowski 26.01.2018

Prowadzący:

Ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło jest wykładowcą Wydziału Teologicznego UKSW (tematy, którymi zajmuje się naukowo to religioznawstwo, krytyka religii, teologia fundamentalna, dialog międzyreligijny, oświecenie). Dyrektor organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. dr Mariusz Boguszewski jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej. Obecnie pracuje w Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W 2010 r. ukończył studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Społecznej na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, a w 2016 r. obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora na Wydziale Teologicznym UKSW.

Ks. dr Marcin Dąbrowski, ur. 24.05.1984; kapłan diecezji radomskiej; święcenia 2010; doktor teologii dogmatycznej na UKSW (2014). Pracuje w Papieskim Stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>