Zmarł o. Romuald Dobrzyński CP

O. Romuald od Matki Bożej Bolesnej Dobrzyński w świecie Ignacy urodził się 8.04.1931 roku w Szreńsku k. Mławy. Do szkoły średniej uczęszczał w Przasnyszu, mieszkając w klasztorze pasjonistów jako alum. Po ukończeniu szkoły wstąpił do Zgromadzenia. Pierwsze śluby zakonne złożył w Sadowiu dnia 4.09.1951 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 02.02.1957 roku w Przasnyszu. Po święceniach pracował w klasztorach: w Przasnyszu, Rawie Mazowieckiej i Łodzi. Długoletni kapelan szpitala miejskiego w Przasnyszu. Ceniony duszpasterz chorych i spowiednik. Zmarł po ciężkiej chorobie  dnia 12.08.2018 r. w łódzkim klasztorze pasjonistów.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 17 sierpnia 2018 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łodzi przy al. Pasjonistów 23. Przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Marek Marczak, homilię wygłosi O. Prowincjał Łukasz Andrzejewski CP.

Trumna zostanie wprowadzona do kościoła o godz. 10,00, a o godz. 12.00 zostanie odmówiony Różaniec i Brewiarzowa Liturgia Godzin.

Po Eucharystii nastąpi przewiezienie i złożenie Świętej Pamięci o. Romualda w grobowcu zakonnym na Cmentarzu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej w Łodzi. Do dyspozycji wiernych będą dwa autokary ułatwiające przejazd spod kościoła na cmentarz.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *