Majowa pielgrzymka ojców Pasjonistów wraz z klerykatem i nowicjuszami na Podlasie – 02.05.2018

W dniu 2 maj 2018 odbyła się wspólna pielgrzymka kleryków i postulantów z warszawskiego seminarium Zgromadzenia Pasjonistów pod opieką ojca dyrektora Andrzeja Jakimiaka CP oraz nowicjuszy odbywających zakonną formację w przasnyskim klasztorze wraz z mistrzem nowicjatu o. Janem Koziatkiem CP. Wyprawie towarzyszył również ojciec duchowny seminarium ojciec Jerzy Słowikowski.

Głównym punktem wyjazdu pielgrzymkowego była wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, gdzie pielgrzymi wzięli udział Mszy Świętej. Po zakończeniu Eucharystii był czas prywatnej modlitwy przed  Najświętszym Sakramencie – Cudem Eucharystycznym.

Następnie pielgrzymi przejechali do Białegostoku, gdzie w Godzinie Miłosierdzia modlili się i zwiedzali Katedrę.  Na starówce stolicy Podlasia, po krótkim spacerze nastąpił moment wspólnego posiłku.

Ostatnim punktem majowej wyprawy była Łomża, gdzie odwiedzono miejscowy klasztor Ojców Kapucynów.

Wspólne wyjazdy alumnów seminarium w czasie weekendu majowego stały się już tradycję Zgromadzenia Pasjonistów. Jak zwykle nie brakowało modlitwy, zwiedzania ale również życzliwości i dobrego humoru wśród uczestników.

bialystok01 bialystok02 bialystok03 bialystok04 bialystok05 bialystok06 bialystok07 bialystok08 bialystok09

sokolka01 sokolka02 sokolka03 sokolka04 sokolka05 sokolka06 sokolka07 sokolka08 sokolka09 sokolka10 sokolka11 sokolka12

Leave a comment