Scroll Top

Modlitewne czuwanie w łączności z cierpiącymi

Odpowiadając na prośbę Przełożonego Generalnego Pasjonistów -o. Joachima Rego, w najbliższy piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa we wszystkich naszych klasztorach odbędzie się modlitewne czuwanie.

Przywołując naszą postawę – pasjonistów, którzy stoją u stóp Krzyża i kontemplując mękę Ukrzyżowanego Jezusa w związku z nieustannym „ukrzyżowaniem” w naszym świecie, Rada Generalna pragnęła, abyśmy jako ogólnoświatowa rodzina mogli wyrażać wsparcie i solidarność ze wszystkimi, którzy dzisiaj cierpią, jednocząc się z nimi duchowo poprzez uczestnictwo w modlitewnym czuwaniu.
Wybraliśmy Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa jako odpowiedni dzień dla Rodziny Pasjonistów, aby zaplanować godzinę na modlitwy razem z innymi wiernymi i ludźmi dobrej woli. Zastanawiając się nad symboliką tego święta i korzystając z przygotowanego nabożeństwa modlitewnego, prosimy Was o noszenie w swoich sercach wszystkich cierpiących, prowadzając ich do spotkania z miłością i współczuciem płynącym z serca Chrystusa. Modlimy się również o łaskę przemienienia serca z kamienia w serca z ciała.

Poniżej zamieszczamy list Ojca Generała oraz program modlitwy w języku polskim.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.