Scroll Top

Jubileusz

Jubileusz 300-lecia
PASJONISTÓW
Zgromadzenie Męki Jezusa Chrystusa, bardziej znane jako Zgromadzenie Pasjonistów, rozpocznie rok jubileuszowy 22 listopada i potrwa on do 1 stycznia 2022 roku.

Data inauguracji Jubileuszu, 22 listopada, odnosi się do dnia, w którym Paweł Danei w 1720 roku, porzucił działalność handlową i rozpoczął 40-dniowe rekolekcje w celi kościoła św. Karola in Castellazzo (AL), podczas których napisał Regułę przyszłego Zgromadzenia. Czuł natchnienie, by „zebrać towarzyszy, aby rozważać i głosić światu miłość Jezusa Ukrzyżowanego”. Jego rekolekcje zakończyły się 1 stycznia 1721 r. Stąd daty Jubileuszu pasjonistów: 22 listopada 2020 – 1 stycznia 2022.

Rok Jubileuszowy rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Jana i Pawła w Rzymie. Będzie to miało miejsce w niedzielę 22 listopada 2020 roku o godzinie 10:30. Uroczystością będzie przewodniczył z ramienia Ojca Świętego kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Państwa Watykańskiego. Ceremonia będzie transmitowana na kanałach „Passiochristi” na Facebooku i Youtube oraz na stronie TV2000. Linki zostaną podane na naszych stronach w mediach społecznościowych.

Tematem Jubileuszu jest „Odnowić naszą misję: wdzięczność, proroctwo i nadzieja”. Przełożony Generalny o. Joachim Rego tak wyjaśnił istotę obchodów jubileuszu: „Ich celem jest pogłębienie naszego zaangażowania w podtrzymywanie żywej pamięci o Męce Pańskiej jako ostatecznym wyrazie miłości Boga do wszystkich ludzi i do stworzenia oraz poszukiwanie nowych dróg promowania i pamiętania o Męce Pańskiej” („Memoria Passionis ”).

W Polskiej Prowincji Pasjonistów rok jubileuszowy rozpocznie się w każdym klasztorze Mszą Świętą koncelebrowaną przez całą wspólnotę zakonną jako dziękczynienie za dar powołania pasjonistowskiego.

Zachęcamy do włączenia się w najbliższe wydarzenia jubileuszowe, które odbędą się w naszej prowincji:

  • 15 – 16 sierpnia – Uroczystości jubileuszowe w Smotryczu na Ukrainie (300-lat pasjonistów i 30-lat obecności Zgromadzenia na Ukrainie)
  • 23 – 26 września – Targi Wydawców Katolickich w Warszawie
  • 8 października – Pielgrzymka pasjonistów na Jasną Górę

AKTUALNOŚCI

Więcej informacji na temat jubileuszu i wydarzeń z nim związanych oraz aktualności z życia prowincji i całego zgromadzenia znajdziesz na naszym profilu na Facebook’u i Twitterze.

HYMN DO ŚW. PAWŁA OD KRZYŻA

Pan Michał Niemiec opracował muzykę do hymnu ku czci św. Pawła od Krzyża. Zamieszczamy tu nuty i nagranie tego utworu.

Modlitwa Jubileuszowa

Modlitwa jubileuszowa:
Jezu, Ty oddałeś życie na krzyżu, abyśmy mogli uczestniczyć w życiu Boga i poznać Jego dobroć. Niech miłość płynąca z krzyża przemieni nasze serca, abyśmy nieśli twoją miłość i miłosierdzie tym, których spotkamy na naszej drodze, zwłaszcza zaś cierpiącym. Daj światło Ducha Świętego ludziom młodym przez łaskę pasjonistowskiego powołania. Natchnij ich do poświęcenia życia dla ożywiania pamięci Twojej Męki w sercach ludzi. Niech Maryja Bolesna, która wiernie stała przy krzyżu, będzie nam przykładem, a święty Paweł od krzyża przewodnikiem na drodze życia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.