Poświęcenie klasztoru w Sadowiu

W uroczystość św. Józefa (19.03.2022) odbyło się poświęcenie odnowionego “starego klasztoru” w Sadowiu. Niewykorzystywany od lat budynek przeszedł gruntowną modernizację i niebawem będzie służył wspólnocie zakonnej. Dotychczasowy klasztor zostanie natomiast przeznaczony w całości dla pielgrzymów i rekolektantów.

Poświęcenia klasztoru dokonał Przełożony Prowincjalny – o. Łukasz Andrzejewski CP, a w uroczystości wzięli udział także bracia z innych wspólnot, klerycy pasjoniści oraz osoby zaangażowane i wspierające wspólnotę w pracach remontowych.

W wygłoszonej homilii Prowincjał przypomniał historię tego miejsca oraz jego związek ze św. Józefem Opiekunem, który patronuje naszemu klasztorowi w Sadowiu. Dziś miejsce to staje się także bardziej otwarte na pielgrzymów i rekolektantów, którzy będą mogli w ciszy tutejszego rittiro znaleźć sprzyjające okoliczności do refleksji, medytacji i przemyśleń. Prowincjał zachęcał, by zakonnicy i świeccy odwiedzający to miejsce, na wzór i pod opieką św. Józefa starali się odkrywać Wolę Bożą i z odwagą realizowali ją w życiu.

Po Mszy św. odśpiewano litanię do Wszystkich świętych, a celebrans pobłogosławił wszystkie pomieszczenia. Uczestnicy mogli zobaczyć cele zakonników oraz klasztorną kaplicę przed zaprowadzeniem klauzury. Po zakończeniu obrzędów liturgicznych odbyło się spotkanie przy stole w klasztornym refektarzu.

W dalszych planach jest remont i przystosowanie dotychczasowego klasztoru na dom rekolekcyjny, w którym będzie można odprawić rekolekcje indywidualnie jak również w większej nawet 54 osobowej grupie.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.