Scroll Top

Przesłanie Generała na Wielki Post

Poniżej zamieszczamy przesłanie, jakie do Rodziny Pasjonistowskiej skierował o. Joachim Rego – Przełożony Generalny.

Drodzy Bracia, Siostry i Przyjaciele Rodziny Pasjonistowskiej,

przyjmijcie moje braterskie pozdrowienie, na początek tego Wielkiego Postu – drogi, której celem jest nasze nieustanne i coraz głębsze zaangażowanie w odpowiadanie na wezwanie Jezusa do NAWRÓCENIA: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» (Mk 1,15).

Wezwanie do nawrócenia jest duchową zachętą do odnowy umysłu i serca, kształtowanych przez wartości ewangeliczne. Czas ten jest okazją do pogłębienia naszego powołania, cytując słowa piosenki Godspell: “Aby widzieć Cię wyraźniej; kochać Cię mocniej; z każdym krokiem być bliżej Ciebie, dzień po dniu.”

Ze względu na ułomność natury ludzkiej, musimy zdać sobie sprawę, że nawrócenie – odnowa umysłu i serca – powinno stać się codzienną, stałą potrzebą… oraz, że jest to łaska pochodząca od naszego cierpliwego i kochającego Boga; dana za darmo każdemu, kto szczerze poszukuje tej „drogocennej perły”. Nie odbywa się to jednak bez wysiłku z naszej strony. Wezwanie do nawrócenia i pokuty jest zawsze osadzone w kontekście naszej relacji z Bogiem: zaproszenie i odpowiedź – dwustronne zaangażowanie.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.