Śluby zakonne

J.X.P.

Drugi tydzień września jak zwykle obfituje w naszym Zgromadzeniu wieloma ważnymi wydarzeniami. W środę, na zakończenie rekolekcji dla uczestniczących w formacji początkowej odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych conf. Jury Kurdybahy CP. Po ślubach, udał się on na Ukrainę, gdzie w dziś w kościele św. Mikołaja w Smotryczu przyjął święcenia diakonatu z rąk ordynariusza diecezji Kamieniecko-Podolskiej, Ks. Bpa Leona Dubrawskiego.

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) trzej nowicjusze Paweł Marchewka, Paweł Michałowski i Radosław Mucha, złożyli na ręce konsultora i mistrza nowicjatu o. Krzysztofa Zygmunta CP swoją pierwszą profesję zakonną. Podczas tej uroczystości, również pozostali profesi czasowi odnowili swoje śluby.

Święto Matki Bożej Bolesnej – patronki Zgromadzenia Pasjonistów, stało się dla postulanta Jakuba Barczentewicza pierwszym dniem jego nowicjatu. Przed południem z rąk o. Janusza Kołodzieja CP przełożonego wspólnoty sadowskiej otrzymał habit zakonny i został przekazany pod opiekę mistrza nowicjatu.

Wszystkim naszym współbraciom życzymy wytrwałości i odwagi na drodze zakonnego życia oraz zapewniamy o naszej modlitwie.

Related Posts

Comments (1)

Dzięki za informacje o ślubach. Uwaga w Tagach: „obłóczyny” ( o z kreską )

Leave a comment