Uroczystość św. Gabriela i posługa akolitatu

27 luty w Zgromadzeniu Pasjonistów jest datą szczególną. Wspominamy w tym dniu narodziny dla nieba św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, 24-letniego kleryka naszego Zgromadzenia. W tym roku przypadła 160. rocznica jego śmierci. W wigilię tej uroczystości jeden z naszych kleryków otrzymał posługę akolitatu.

Franciszek Possenti urodził się w 1838 r. w Asyżu. Pod wpływem specjalnego zaproszenia ze strony Matki Najświętszej wstąpił w wieku 18 lat do nowicjatu pasjonistów w Morrovalle, gdzie przyjął imię Gabriela od Matki Bożej Bolesnej. Wyróżniał się radosnym usposobieniem, nabożeństwem do Maryi, kultem Eucharystii, wiernością życiu zakonnemu połączoną z umiłowaniem pokuty. Zmarł na gruźlicę 27 lutego 1862 r., mając 24 lata, nie doczekawszy święceń kapłańskich. Jest patronem kleryków i młodych zakonników.

Ten młody kleryk pasjonista jest dla nas niedoścignionym wzorem zapatrzenia w Ukrzyżowanego, które promieniuje miłością do bliźnich każdego dnia.

W wigilię uroczystości św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, 26 lutego, w naszym domu studiów w Warszawie, jeden z naszych kleryków, Daniel Drumiński, otrzymał posługę akolity z rąk ojca prowincjała, Łukasza Andrzejewskiego.

Natomiast zaraz po Mszy św. odbył się obrzęd poświęcenia nowych witraży przedstawiających Królową naszego Zgromadzenia, Najświętszą Maryję Pannę oraz św. Gabriela. Odśpiewaliśmy także suplikacje prosząc o pokój na Ukrainie.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.