Scroll Top

Uroczystość św. Pawła i przyjęcie posług

W czasie celebrowania tegorocznej uroczystości św. Pawła od Krzyża, 19 października, dwóch kleryków przyjęło posługi: lektoratu i akolitatu.

Wzorem roku ubiegłego uroczystość Założyciela Pasjonistów, w domu prowincjalnym w Warszawie, rozpoczęła się 18 października I Nieszporami połączonymi z opisem przejścia do życia wiecznego św. Pawła od Krzyża wraz z jego duchowym testamentem (transitus).

Z testamentu duchowego św. Pawła od Krzyża:

Przede wszystkim jak najusilniej zalecam wam przestrzeganie świętego nakazu danego przez Jezusa Chrystusa swym uczniom: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeżeli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13,35). Oto, moi umiłowani bracia, czego z całą miłością mego biednego serca żądam tak od was tu obecnych, jak i od wszystkich innych noszących habit pokuty i żałoby na pamiątkę Męki i Śmierci naszego umiłowanego Boskiego Odkupiciela, a także od wszystkich, których w przyszłości Miłosierdzie Boże powoła do tej małej trzódki Chrystusowej.

Następnie zalecam wam wszystkim, a zwłaszcza przełożonym, aby stale podtrzymywali i pielęgnowali w Zgromadzeniu ducha modlitwy, ducha samotności, ducha ubóstwa. Bądźcie pewni, że jeśli tych trzech rzeczy będziecie strzegli, Zgromadzenie „rozbłyśnie jak słońce przed Bogiem i ludźmi”.

Następnego dnia, w czasie uroczystej Mszy świętej celebrowanej przy relikwiach św. Pawła od Krzyża, dwóch kleryków przyjęło posługi stanowiące kolejny ważny krok w ich formacji do prezbiteratu. Artur Klucznik został akolitą, a Piotr Karczmarz lektorem.

Naszym współbraciom życzymy owocnego rozwijania otrzymanych od Pana darów w duchu św. Pawła od Krzyża.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.