Scroll Top

Boże Narodzenie

 „Dzieciątko się nam narodziło i Syn nam jest dany… Od chwili, gdy chór aniołów zabrzmiał nad Stajenką, zmieniło się wszystko i nigdy już ludzkość nie wróci do mrocznego stanu, w jakim trwała przed Odkupieniem. Wnet ziemia, która zrodziła Zbawiciela, zakwitnie nieznanym dotychczas kwiatem świętości”
(Z. Kossak, „Rok Polski”, Warszawa 2017).

Drodzy Przyjaciele,

po raz kolejny świętujemy Narodzenie Chrystusa – naszego Odkupiciela i Zbawiciela.
Mimo upływu czasu, ten liturgiczny obchód niezmiennie przypomina nam o wielkim dziele Bożej miłości, z której niepojęty Bóg stał się jednym z nas, aby nas ku Sobie poprowadzić. Radosne święto Wcielenia jest dla nas sposobnością do uświadomienia sobie daru i godności, które otrzymaliśmy, ale także wyzwania, by nie zaprzepaścić tak wielkiej łaski.

Na ten piękny czas z całego serca życzymy życia wypełnionego nadzieją, miłością i pokojem. Niech radość, którą przynosi nowonarodzony Chrystus rozjaśnia codzienność i otwiera serca na bliźnich, a Maryja Niepokalana Przewodniczka otacza swoją macierzyńską opieką.

Życzą Pasjoniści.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.