Scroll Top

Ochrona dzieci i młodzieży

Ochrona dzieci i młodzieży
Jest naszym Priorytetem
W tym celu podjęliśmy szereg działań mających sprawić, by nie dochodziło do przypadków krzywdzenia najmłodszych i osób szczególnie wrażliwych.

Jako pasjoniści przyjmujemy normy, które nie pozwalają na jakiekolwiek krzywdzenie niepełnoletnich oraz osób bezradnych z powodu ułomności fizycznych lub umysłowych. Wymagają one od wszystkich zaangażowanych w dzieła pasjonistów odpowiedzialnej postawy, wyrażającej się w stałej obecności, pełnej poświęcenia i godnej zaufania wychowanków, ich rodziców (opiekunów prawnych) oraz przełożonych.

Dlatego w 2019 roku zarząd prowincji opracował i przyjął zasady ochrony dzieci i młodzieży oraz osób bezradnych w praktyce duszpasterskiej i wychowawczej Prowincji Polskiej Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Z tekstem tym zapoznali się wszyscy zakonnicy i zobowiązali się do jego przestrzegania.

Delegat ds. Ochrony dzieci i Młodzieży

Delegat przyjmuje zgłoszenia o fakcie wykorzystania seksualnego przez zakonników należących do naszej Prowincji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (Polska, Czechy, Ukraina) oraz przez inne osoby zaangażowane w prowadzoną przez nas aktywność wychowawczą, edukacyjną i duszpasterską.

Kontakt:

o. Tomasz Gałkowski CP
Al. Pasjonistów 23
91-149 Łódź

tel.: 604 592 072
e-mail: tgal@poczta.onet.pl

NAPISZ WIADOMOŚĆ

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.