Scroll Top

Przasnysz – odpust i zakończenie obchodów Jubileuszu

W środę, 8 grudnia, w Przasnyszu odbyły się uroczystości związane z odpustem i rozpoczęciem oktawy ku czci Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki. Mszy świętej przewodniczył JE ks. bp Piotr Libera, biskup płocki. Jednocześnie zakończono przasnyskie obchody roku jubileuszowego 300-lecia Pasjonistów.

Uroczysta Msza święta wśród licznie zgromadzonych wiernych w przasnyskim kościele ojców pasjonistów rozpoczęła się o godzinie 17:00. Procesja zdążająca do prezbiterium zatrzymała się najpierw przy kaplicy Matki Bożej Niepokalanej, gdzie ks. bp Piotr Libera wraz z duchowieństwem pokłonił się przasnyskiej Przewodniczce.

Następnie, po rozpoczęciu Mszy świętej znakiem krzyża, delegacja wiernych powitała księdza biskupa oraz złożyła życzenia o. przeorowi Wiesławowi Wiśniewskiemu i o. Janowi Koziatkowi z okazji obchodzonej przez nich 35. rocznicy święceń kapłańskich. Potem tradycyjnie już wybrzmiały Nieszpory o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Ks. bp. Piotr Libera w wygłoszonej homilii wspomniał o czcigodnym Słudze Bożym o. Bernardzie Kryszkiewiczu, zachęcając wiernych do naśladowania jego miłosiernej postawy w stosunku do chorych i potrzebujących, a także do odwagi w obliczu panującej pandemii. Ksiądz biskup wyraził również swoje nadzieje na rychłą beatyfikację o. Bernarda i polecił zebranym, aby “sprowadzali go na ołtarze” poprzez modlitwę.

Na zakończenie, po procesji eucharystycznej i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, o. prowincjał Łukasz Andrzejewski zabrał głos, aby podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów jubileuszu 300-lecia Pasjonistów.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.