Scroll Top

Castellazzo, Argentario, Vetralla, Rzym

o. Alessandro Foppoli CP
Cela w Castellazzo, obok zakrystii kościoła San
Carlo. Ubogo urządzony, mały i wilgotny pokoik. Sekretne miejsce dialogu między św. Pawłem a Bogiem. Kolebka naszego Zgromadzenia i jego Reguły. Miejsce pokuty, ale i duchowego uniesienia. Miejsce, w którym św. Paweł rozwijał swoją miłość do Jezusa Ukrzyżowanego i współczucie dla wszystkich niosących krzyż bez względu na wiek czy miejsce.

Ulicami Castellazzo, szedł młody Paweł poszukując sensu swojego powołania. To ulice jego pierwszych misyjnych kroków jako kaznodziei. Ulice, na których spotykał ubogich, z którymi dzielił się chlebem. Ulice, po których chodził boso, na mrozie i po śniegu. Drogi, które doprowadziły go do odnalezienia jego życiowej misji. Ulice jego powołania, na których Maryja Dziewica objawiła mu tajemnicę nowego duchowego dzieła. Ulice ubogich.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.