Scroll Top

Spotkanie Konfiguracji w Sadowiu

W naszym klasztorze w Sadowiu odbyło się spotkanie prowincjałów naszej konfiguracji (regionu zgromadzenia), zrzeszającej prowincje Europy północnej i środkowej. W czasie spotkania wybrano nowy zarząd konfiguracji, w którego składzie znalazł się również nasz prowincjał o. Łukasz Andrzejewski jako wiceprezydent.

Na spotkaniu omówiono najważniejsze problemy, z jakimi mierzą się pasjoniści w naszej części Europy, podzielono się doświadczeniami z czasów pandemi, modlono się za zmarłych współbraci oraz potwierdzono wolę dalszej współpracy.

Jednym z ważniejszych punktów był zbliżający się synod generalny pasjonistów, który odbędzie się we wrześniu przyszłego roku w Rzymie oraz przeżywany przez nas rok jubileuszowy.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.