Scroll Top

Wizyta Przełożonego Generalnego

W naszej prowincji od poniedziałku (09.08.2021 r.) gości Przełożony Generalny Pasjonistów – o. Joachim Rego oraz o. Alessandro Foppoli – Prokurator Generalny. Wizyta współbraci z Rzymu jest związana z trwającymi zakonnymi jubileuszami.

W poniedziałek mieliśmy trochę czasu na spotkanie ze wspólnotą z naszego klasztoru w Warszawie na Grochowie oraz wspólną modlitwę w czasie trwającej nowenny przygotowującej nas do uroczystości patronalnej prowincji, czyli Wniebowzięcia NMP. We wtorek o. Generał odwiedził nasze wspólnoty w Warszawie (Białołęka) oraz w Przasnyszu. W czasie spotkania w powstającym sanktuarium św. Gabriela i Młodych Świętych, goście mieli okazję zobaczyć postępy prac przy budowie kościoła oraz porozmawiać z naszą zakonną wspólnotą. W domu macierzystym w Przasnyszu po modlitwie przy grobie o. Bernarda Krzyszkiewicza – niedawno ogłoszonego Czcigodnym Sługą Bożym – o. Generał spotkał się ze współbraćmi na wspólnej rekreacji. Goście odwiedzili również siostry klaryski-kapucynki, które w sobotę obchodziły 150. rocznicę osiedlenia się w Przasnyszu oraz siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża, gdzie mieli okazję poznać nowy zarząd polskiej wice-prowincji. Dziś wyjazd na Ukrainę, gdzie 15 i 16 sierpnia odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 300-lecia Zgromadzenia oraz 30-lecia obecności pasjonistów na Ukrainie (w Smotryczu).

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.