Zmarł br. Jacek Reclaf

Z wielkim żalem informujemy, że w poniedziałek (21 września) w szpitalu w Makowie Mazowieckim zmarł br. Jacek Reclaf.
Uroczystości pogrzebowe odbędę się w kościele pasjonistów w Przasnyszu w poniedziałek (28 września) o godz. 12.30 różaniec, a o godz. 13.00 Msza św.
Jan Józef Reclaf urodził się 13 marca 1935 roku w Podjazdach na Kaszubach. Został ochrzczony i do szkoły uczęszczał w Łebuni. Pasjonistów poznał w czasie rekolekcji, które w jego rodzinnej parafii głosił o. Jan Wszędyrówny. Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa wstąpił w roku 1951, przyjął wówczas zakonne imię Jacek od Matki Bożej Różańcowej. Przez ponad pół wieku jako brat zakonny pełnił posługę ogrodnika, zakrystianina i kucharza w klasztorach w Rawie Mazowieckiej, Sadowiu k. Ostrowa Wielkopolskiego oraz w Przasnyszu, gdzie spędził ostatnie trzydzieści lat życia. Zmarł po długiej chorobie dnia 21 września 2020 roku w szpitalu w Makowie Mazowieckim.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.